26° Parçalı az bulutlu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alım ilanı

İş İlanı Kariyer - 5 Mayıs 2023 12:18 A A

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Şehir

İSTANBUL

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

05.05.2023

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun ilgili maddeleri, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır. İlgili Yönetmelikte belirtilen genel şartlar ile unvanlara ilişkin özel şartlara ve 657 sayılı Yasa’nın 48. maddesinde belirtilen şartlara haiz adaylar İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Maltepe Mahallesi, Yılanlı Ayazma Caddesi, No: 26 P.K. 34010 Cevizlibağ / Zeytinburnu / İstanbul adresine şahsen başvuru yapacak olup, Son başvuru tarihinden sonra yapılan, internet ve posta ile yapılan başvurular ile eksik evrakla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınav Takvimi İlk Başvuru Tarihi: 05.05.2023 Son Başvuru Tarihi: 22.05.2023 Ön Değerlendirme Tarihi: 23.05.2023 Sınav Giriş Tarihi: 26.05.2023 Sonuç Açıklama Tarihi    : 30.05.2023 NOT: İlana ilişkin ayrıntılı bilgilere, istenen belgelere ve doldurulması gereken formlara; www.yeniyuzyil.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİM

BÖLÜM/ PROGRAM/ ANABİLİM DALI

KADRO UNVANI

KADRO SAYISI

NİTELİK

Eczacılık Fakültesi

Analitik Kimya Anabilim Dalı

Araştırma Görevlisi

1

Analitik Kimya alanında yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak. ALES (Sayısal/eşit ağırlık) puan türünden 70 puan, YÖKDİL (İngilizce) veya muadili bir sınavdan en az 50 puan almış olmak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme Bölümü

Araştırma Görevlisi

1

İşletme Bölümü lisans mezunu olmak ve/veya İşletme Anabilim Dalında Tezli yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak. ALES (sayısal/eşit ağırlık) puan türünden 70 puan, YÖKDİL (İngilizce) veya muadili bir sınavdan en az 50 puan almış olmak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü

Araştırma Görevlisi

1

Uluslararası Ticaret ve Lojistik, İktisat, Ekonomi veya Ekonometri Lisans Bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak. ve/veya , Uluslararası Ticaret ve Lojistik, İktisat, Ekonomi veya Ekonometri alanlarından birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış veya yapıyor olmak. ALES (sayısal, eşit ağırlık) puan türünden 70 puan, YÖKDİL(İngilizce) veya muadili bir sınavdan en az 50 puan almış olmak.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

Araştırma Görevlisi

1

İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Lisans mezunu olmak. Bu alanda yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak. ALES (sayısal, eşit ağırlık) puan türünden 70 puan , YÖKDİL (İngilizce) veya muadili bir sınavdan en az 50 puan almış olmak.

Rektörlük

Rektörlük

Öğretim Görevlisi

3

İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak, İngilizce Öğretmenliği programı dışındaki programlardan mezun olanlar için “Pedagojik Formasyon” almış olmak, bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak. ALES (sözel, eşit ağırlık ) puan türünden 70 puan, YÖKDİL(İngilizce) veya muadili bir sınavdan en az 85 puan almış olmak.

Rektörlük

Rektörlük

Öğretim Görevlisi

2

İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak İngilizce Öğretmenliği programı dışındaki programlardan mezun olanlar için “Pedagojik Formasyon” almış olmak. bu alanlardan birinden tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak, Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak, ALES (Sözel/ eşit ağırlık ) puan türünden 70, YÖKDİL(İngilizce) veya muadili bir sınavdan en az 85 puan almış olmak.

Meslek Yüksekokulu

Bankacılık ve Sigortacılık Programı

Öğretim Görevlisi

1

Üniversitelerin Bankacılık ve Sigortacılık veya İşletme Bölümlerinden lisans mezunu olmak ve bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. ALES (sayısal) puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik Bölümü

Araştırma Görevlisi

1

Hemşirelik Bölümü Lisans mezunu olmak. ALES (Sayısal) puan türünden 70, YÖKDİL (İngilizce) veya muadili bir sınavdan en az 50 puan almış olmak.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü (İNGİLİZCE)

Araştırma Görevlisi

1

Beslenme ve Diyetetik Bölümü lisans mezunu olmak, Bu alanda yüksek lisans yapıyor olmak. (ALES sayısal, eşit ağırlık, sözel ) puan türünden 70, YÖKDİL(İngilizce) veya muadili bir sınavdan en az 85 puan almış olmak.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörlüğü, ” Öğretim Elemanı İlan Metni “, 05.05.2023, https://www.yeniyuzyil.edu.tr/duyuru/detay.aspx?ID=5974

 www.ilan.gov.tr

İş İlanı Kariyer - 12:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HAVA DURUMU

15 Temmuz 2024 PAZARTESİ
26°
 • SAL 32.7°
 • ÇAR 32.7°
 • PER 33.9°

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Görevlisi Alım İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Görevlisi Alım İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAHRAMANMARAŞ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden; 1-   Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi […]
 • 02
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir BATMAN Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: DÜZELTME İLANI 31.12.2023 tarihli ve 32416 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan öğretim elemanı alım ilanımızın 311223 -5 no’lu kadronun “Açıklamalar” başlığı altındaki kısımlarıyla başvuru ve sınav tarihleri aşağıdaki […]
 • 03
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAHRAMANMARAŞ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: 1-    Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23.  maddesinde belirtilen şartlar ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz […]
 • 04
  Toros Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı
  Toros Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi TOROS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir MERSİN Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Resmî Gazete Yayım Tarihi 12.01.2024 Toros Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Üniversitemize aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam zamanlı görev yapacak, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi […]
 • 05
  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı
  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAYSERİ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI2547   sayılı   Yükseköğretim   Kanunu,   Öğretim   Üyeliğine   Yükseltilme   ve   Atanma Yönetmeliği  hükümlerinde  aranan  koşulları  yerine  getirmiş  olmak  kaydı  ile  Üniversitemizin aşağıda […]

FOTOĞRAF GALERİSİ

Galeri henüz boş.