26° Parçalı az bulutlu

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanı

İş İlanı Kariyer - 17 Şubat 2023 09:48 A A

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Şehir

İSTANBUL

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

17.02.2023

 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

 

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen fakülte ve bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23, 24 ve 26. maddeleri ile 12.06.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin yürürlükteki ilgili maddelerine ve Üniversitemizin “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterlerine” göre Öğretim üyesi alınacaktır.
İstekliler başvurularını şahsen yapacaklardır. Posta ve e-posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İsteklilerin;
a)
657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
b) Adayların 2547 sayılı Kanun’un 23, 24 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,
c) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması,
d) Üniversitemizin “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterlerini” sağlamış olmaları gerekmektedir.

* Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin madde 8’deki şartları sağlıyor olmak.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlardan;
1)
Profesör kadrosuna başvuracak adayların dilekçelerine; YÖK formatlı özgeçmiş,2 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, Profesörlük, Doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretini ekleyerek 6 (Altı) takım dosya halinde veya 6 (Altı) adet USB Bellek ile Rektörlüğümüz Yazı İşleri Müdürlüğüne,

2) Doçent kadrosuna başvuracak adayların başvuru dilekçelerine; YÖK formatlı özgeçmiş, 2 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, Doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserlerini ve bilimsel çalışma ile yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosyayı veya 4 (Dört) adet USB Bellek ile Rektörlüğümüz Yazı İşleri Müdürlüğüne,
3) Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların YÖK formatlı özgeçmiş, 2 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya veya 4 (Dört) adet USB Bellek ile ilgili Dekanlığa başvurmaları gerekmektedir.

Ayrıntılar www.izu.edu.tr web sayfamızdadır. 

 

FAKÜLTEBÖLÜM / ANABİLİMDALIUNVANSAYIAÇIKLAMALAR
Eğitim FakültesiTürkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü-Türkçe Eğitimi Anabilim DalıDoçent1Yeni Türk Edebiyatı alanında doçentlik unvanı almış olmak. Çocuk edebiyatı ve tarihi roman konularında çalışmaları bulunmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimi Bölümü- Arap Dili Eğitimi Anabilim DalıDoçent1Arap Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. Temel İslam Bilimleri alanında doçentlik unvanı almış olmak.
Eğitim FakültesiTemel Eğitim Bölümü- Sınıf Eğitimi Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi1Yüksek lisans ve doktorasını sınıf öğretmenliği alanında yapmış olmak, hayat bilgisi ve sosyal bilgiler öğretimi alanında eğitimde yeni yaklaşımlar, karakter ve değer eğitimi konularında çalışmaları bulunmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri FakültesiSosyolojiDoçent*1Sosyoloji alanında yüksek lisans yapmış olmak. Sosyoloji alanında doçentlik unvanı almış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri FakültesiPsikolojiDoktor Öğretim Üyesi1Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din BilimleriDoktor Öğretim Üyesi1Doktora eğitimini Din Eğitimi ve Din Psikolojisi üzerine yapmış olmak. Arapça ders verme yeterliliğine sahip olmak.
İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din BilimleriDoktor Öğretim Üyesi1Din Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak ve manevi danışmanlık alanında çalışmaları bulunmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesiİslam İktisadı ve FinansDoktor Öğretim Üyesi1İslam İktisadı ve Finansı alanında çalışmaları bulunmak ve Arapça ders verebilir olmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesiİslam İktisadı ve FinansProfesör1İslam Hukuku alanında doktora yapmış olmak. İslam Hukuku alanında doçentlik unvanı almış olmak. İslami Finans ve Katılım Bankacılığı alanlarında yayınları bulunmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri FakültesiUluslararası Ticaret ve FinansmanDoktor Öğretim Üyesi1İslam Ekonomisi ve Uluslararası Finans alanında doktora yapmış olmak. Dış Ticaret ve Faizsiz Finansman yöntemleri alanında yayımları bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri
Fakültesi
Gıda MühendisliğiDoçent*2Gıda Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçentlik unvanı almış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri
Fakültesi
Endüstri MühendisliğiDoçent*1Matematik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Matematik alanında doçentlik unvanı almış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikDoçent*1Biyokimya alanında doktora yapmış olmak. Kimya alanında doçentlik unvanı almış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiProfesör*1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Elektronik/Haberleşme Mühendisliği Doktora mezunu olmak. Uzmanlığı Bilgisayar Bilimleri alanında olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi*1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Elektronik/Haberleşme Mühendisliği Doktora mezunu olmak. Uzmanlığı Bilgisayar Bilimleri alanında olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiProfesör*1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Elektronik/Haberleşme Mühendisliği Doktora mezunu olmak. Uzmanlığı Bilgisayar Donanımı alanında olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi*1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Elektronik/Haberleşme Mühendisliği Doktora mezunu olmak. Uzmanlığı Bilgisayar Donanımı alanında olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiDoçent*1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Elektronik/Haberleşme Mühendisliği Doktora mezunu olmak. Uzmanlığı Bilgisayar Yazılımı alanında olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi*1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Elektronik/Haberleşme Mühendisliği Doktora mezunu olmak. Uzmanlığı Bilgisayar Yazılımı alanında olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri
Fakültesi
Bilgisayar MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi*1Matematik alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri
Fakültesi
Yazılım MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi*1Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği Doktora mezunu olmak. Uzmanlığı Bilgisayar Donanımı alanında olmak
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiYazılım MühendisliğiDoktor Öğretim Üyesi*1Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği Doktora mezunu olmak. Uzmanlığı Bilgisayar Yazılımı alanında olmak
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikDoktor Öğretim Üyesi1Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak.
Spor Bilimleri FakültesiBeden Eğitimi ve Spor ÖğretmenliğiDoktor Öğretim Üyesi1Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Yüksek Lisans ve doktorasını Spor Yönetimi Bilimleri alanında yapmış olmak.
İş İlanı Kariyer - 09:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HAVA DURUMU

15 Temmuz 2024 PAZARTESİ
26°
 • SAL 32.7°
 • ÇAR 32.7°
 • PER 33.9°

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Görevlisi Alım İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Görevlisi Alım İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAHRAMANMARAŞ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden; 1-   Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi […]
 • 02
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir BATMAN Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: DÜZELTME İLANI 31.12.2023 tarihli ve 32416 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan öğretim elemanı alım ilanımızın 311223 -5 no’lu kadronun “Açıklamalar” başlığı altındaki kısımlarıyla başvuru ve sınav tarihleri aşağıdaki […]
 • 03
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAHRAMANMARAŞ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: 1-    Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23.  maddesinde belirtilen şartlar ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz […]
 • 04
  Toros Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı
  Toros Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi TOROS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir MERSİN Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Resmî Gazete Yayım Tarihi 12.01.2024 Toros Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Üniversitemize aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam zamanlı görev yapacak, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi […]
 • 05
  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı
  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAYSERİ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI2547   sayılı   Yükseköğretim   Kanunu,   Öğretim   Üyeliğine   Yükseltilme   ve   Atanma Yönetmeliği  hükümlerinde  aranan  koşulları  yerine  getirmiş  olmak  kaydı  ile  Üniversitemizin aşağıda […]

FOTOĞRAF GALERİSİ

Galeri henüz boş.