27° Parçalı bulutlu

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İş İlanı Kariyer - 25 Mayıs 2023 16:53 A A

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Şehir

İSTANBUL

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

25.05.2023

 İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğünden >>

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

  Üniversitemizin aşağıdaki tabloda belirtilen akademik birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 12.06.2018 tarih ve 30449 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, söz konusu kanun ve yönetmelik kapsamındaki şartları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir.

  Öğretim Üyesi Kadro Başvurusunda İstenen Belgeler: 1. Başvuru Dilekçesi (www.esenyurt.edu.tr adresinden ulaşılabilir.) 2. YÖK formatında özgeçmiş, 3. Nüfus Cüzdanı fotokopisi, 4. 2 adet fotoğraf, 5. Doçentlik belgesi (Profesör ve Doçent kadrosu başvuruları için), 6. Onaylı Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora diploma fotokopileri (E-Devlet sistemi üzerinden barkotlu evrak kabul edilmektedir.  Ancak, yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından onaylanmış Denklik Belgesi’nin alınmış olması ve diplomanın apostil şerh işleminin yapılmış olması şarttır.) 7. Bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını vb. kapsayan akademik dosya (Doktor Öğretim Üyesi ve Doçent kadro unvanına başvuru için 4 nüsha, Profesör kadro unvanına başvuru için 6 nüsha CD ya da USB olarak verilebilir ya da adayın belirlediği internet adresine yükleme ve aktarma işlemi yapılıp başvuru dilekçesinde internet adresi/linki belirtilebilir.)  

Son başvuru tarihine kadar posta ya da e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilecektir. Postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde adayın başvurusu değerlendirmeye alınmaz ve kişi bundan doğan bir hak iddia edemez. Başvuru yapılacak e-posta:

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi için: buketkilic@esenyurt.edu.tr İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi için; oyacamuzcu@esenyurt.edu.tr Sağlık Bilimleri Fakültesi için: sibeldede@esenyurt.edu.tr Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi için: hulyadogruel@esenyurt.edu.tr Başvuru posta adresi: İstanbul Esenyurt Üniversitesi, Personel Daire Başkanlığı, Zafer Mahallesi, Adile Naşit Bulvarı, No:1 Esenyurt/İstanbul  

Akademik BirimBölüm / ProgramKadro SayısıKadro Unvanıİlan Şartları
Mühendislik ve Mimarlık FakültesiBilgisayar Mühendisliği Bölümü2Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinde almış olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü2Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği alanlarından birinde yapmış olmak.
İç Mimarlık Bölümü1Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarından birinde yapmış olmak.
Sanat ve Sosyal Bilimler FakültesiPsikoloji Bölümü2Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanından birinde yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSosyal Hizmet Bölümü1ProfesörDoçentliğini veya Doktorasını Sosyal Hizmet alanında almış olmak.
1Doçent
1Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Sosyal Hizmet alanında yapmış olmak.
Çocuk Gelişimi Bölümü1ProfesörDoçentliğini veya Doktorasını Çocuk Sağlığı ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarından birinde almış olmak.
1Doçent
2Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Çocuk Sağlığı ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarından birinde yapmış olmak.
Hemşirelik Bölümü1ProfesörDoçentliğini veya Doktorasını Hemşirelikte Yönetim, İç Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği veya Cerrahi Hastalıklar/Ameliyathane Hemşireliği alanlarından birinde almış olmak.
1Doçent
2Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Hemşirelikte Yönetim, İç Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği veya Cerrahi Hastalıklar/Ameliyathane Hemşireliği alanlarından birinde yapmış olmak.
Beslenme ve Diyetetik Bölümü1ProfesörDoçentliğini veya Doktorasını Beslenme ve Diyetetik alanında almış olmak.
1Doçent
2Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Beslenme ve Diyetetik alanında yapmış olmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri FakültesiHavacılık Yönetimi Bölümü1Doktor Öğretim ÜyesiDoktorasını Havacılık Yönetimi, Uçak Bakım ve Onarım, Sivil Havacılık Yönetimi, Havacılık Bilimi ve Teknolojileri alanlarından birinde yapmış olmak.

 

Duyuru Başlama TarihiSon Başvuru Tarihi
İlanın Resmi Gazete Yayımlandığı Tarih (25 Mayıs 2023)İlanın Resmi Gazete’ de yayımlandığı tarihi izleyen 15. gün mesai bitimi. (08 Haziran 2023)

  Profesör Kadro Unvanına Başvuru Dilekçe Örneği.doc İndir Doçent Kadro Unvanına Başvuru Dilekçe Örneği.doc İndir Doktor Öğretim Üyesi Kadro Unvanına Başvuru Dilekçe Örneği.doc İndir [ilan.gov.tr]

İş İlanı Kariyer - 16:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HAVA DURUMU

15 Temmuz 2024 PAZARTESİ
27°
 • SAL 32.4°
 • ÇAR 32.3°
 • PER 33.9°

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Görevlisi Alım İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Görevlisi Alım İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAHRAMANMARAŞ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden; 1-   Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi […]
 • 02
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir BATMAN Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: DÜZELTME İLANI 31.12.2023 tarihli ve 32416 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan öğretim elemanı alım ilanımızın 311223 -5 no’lu kadronun “Açıklamalar” başlığı altındaki kısımlarıyla başvuru ve sınav tarihleri aşağıdaki […]
 • 03
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAHRAMANMARAŞ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: 1-    Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23.  maddesinde belirtilen şartlar ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz […]
 • 04
  Toros Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı
  Toros Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi TOROS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir MERSİN Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Resmî Gazete Yayım Tarihi 12.01.2024 Toros Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Üniversitemize aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam zamanlı görev yapacak, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi […]
 • 05
  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı
  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAYSERİ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI2547   sayılı   Yükseköğretim   Kanunu,   Öğretim   Üyeliğine   Yükseltilme   ve   Atanma Yönetmeliği  hükümlerinde  aranan  koşulları  yerine  getirmiş  olmak  kaydı  ile  Üniversitemizin aşağıda […]

FOTOĞRAF GALERİSİ

Galeri henüz boş.