26° Parçalı az bulutlu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İş İlanı Kariyer - 15 Mayıs 2023 12:50 A A

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Şehir

ÇANAKKALE

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

15.05.2023

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğünden ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI    Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı Kanunun 24. ve 26. maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru, Görev Süresi Uzatımı, Atanma ve Yükseltilme Kriterleri (https://personel.comu.edu.tr/mevzuatlar/akademik-kadro-atama-kriterleri-r7.html) uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların ilanda açıklama olarak belirtilen şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde sadece online olarak (https://ilan.comu.edu.tr/) adresinden kabul edilecek ve bu link üzerinden işlemler yürütülecektir. Sistem üzerinden tamamlanmayan taslak durumundaki başvurular, belirtilen şartları taşımayan, eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. (Online olarak yapılan başvurular için istenen tüm bilgi ve belgeler gerektiğinde Rektörlüğümüzce adaylardan fiziksel olarak istenebilecektir.) 1. Profesör ve Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların anabilim dallarını belirten dilekçelerini, özgeçmişlerini, diplomalarının tasdikli örneğini, onaylı kimlik kartını, bilimsel çalışma ile yayınlarını, Doçentlik Belgelerini, kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini, adli sicil kayıtlarını, Sigortalı çalışanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış hizmet döküm belgelerini online olarak (https://ilan.comu.edu.tr/) adresine yüklemeleri gerekmektedir. Adayların Rektörlüğe hitaben yazdıkları başvuru dilekçelerinde başvurdukları birim ve anabilim dalı ile ilanın açıklama kısmında ifade edilen ek şart ve çalışma alanlarına ait yeterlikleri sağladıklarını belirtmeleri ve bunları belgelendirmeleri gerekmektedir. 2. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve/veya iptal edilecektir. 3. Sadece bir kadroya başvuru yapılabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayın tüm başvuruları iptal edilir. 4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. 5. Erkek adayların dosyalarına askerlik durum belgelerini eklemeleri gerekmektedir. 6. Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanda iptal ve/veya ilanda değişiklik yapma hakkına sahiptir.  BİGA İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ  

İLAN NOBÖLÜMANABİLİM DALIPROF.DOÇ.DER.AÇIKLAMA
1ÇALIŞMA EKO. VE ENDÜSTRİYEL İL.İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ1Doçentlik unvanını sosyal politika bilim alanında almış olmak. COVİD-19 ve uzaktan öğretim, yaşamboyu öğrenme, Dijitalleşme ve işgücü ve Endüstri 4.0 ve işgücü alanlarında alışmaları bulunmak.
BİGA UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ
İLAN NOBÖLÜMANABİLİM DALIPROF.DOÇ.DER.AÇIKLAMA
2FİNANS VE BANKACILIKFİNANS VE BANKACILIK1Doçentliğini makro iktisat alanında almış olmak. Finansal krizler, bilgi ve iletişim teknolojileri, ticari açıklık, döviz kuru, bankaların türev ürün kullanımını etkileyen faktörler, indikatörlerin standart parametreleri konularında çalışma yapmış olmak.
3ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİKULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK1Yönetim ve Strateji alanında doçent unvanı almış olmak. Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Prososyal Davranışlar, Örgütsel Davranış, Zihinsel Kayıplar ve İşletmecilik Tarihi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
İLAN NOBÖLÜMANABİLİM DALIPROF.DOÇ.DER.AÇIKLAMA
4KLİNİK BİLİMLERPERİODONTOLOJİ1Periodontal estetik ve plastik cerrahide trombositten zengin fibrin ürünleri kullanımı, düşük doz lazer uygulaması ve peri-implantitis tedavisinde implant yüzey detoksifikasyonu konularında çalışmalar yapmış olmak.
MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ
İLAN NOBÖLÜMANABİLİM DALIPROF.DOÇ.DER.AÇIKLAMA
5PEYZAJ MİMARLIĞIPEYZAJ TEKNİKLERİ13Doçentliğini Mimarlık, Planlama ve Tasarım Temel Alanı Peyzaj Mimarlığı bilim alanında almış olmak. Kentsel tasarım ve kalite ölçütleri, mekân kullanımı, kentsel kimlik ve peyzaj tasarım katmanları ile ilgili konular üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
İLAN NOBÖLÜMANABİLİM DALIPROF.DOÇ.DER.AÇIKLAMA
6BİYOMÜHENDİSLİKDOKU MÜHENDİSLİĞİ1Kolesterol ve üre tayini için tek kullanımlık biyosensörler ve zararlı gazların tespiti için gaz sensör uygulamaları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
7ELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHEN.ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ1Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bilim Alanında Doçent unvanı almış olmak. Ayrık olay sistemleri ve fonksiyonel güvenlik ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
8ELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHEN.ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ13Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bilim Alanında Doçent unvanı almış olmak. Elektrikli araçlar, enerji yönetimi ve yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
9GIDA MÜHENDİSLİĞİGIDA TEKNOLOJİSİ13Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçentlik unvanını almış olmak. Boza, tahin helvası, salgı balı ve toplama tank sütlerinin kalite özellikleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İş İlanı Kariyer - 12:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HAVA DURUMU

15 Temmuz 2024 PAZARTESİ
26°
 • SAL 32.7°
 • ÇAR 32.7°
 • PER 33.9°

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Görevlisi Alım İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Görevlisi Alım İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAHRAMANMARAŞ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden; 1-   Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi […]
 • 02
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir BATMAN Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: DÜZELTME İLANI 31.12.2023 tarihli ve 32416 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan öğretim elemanı alım ilanımızın 311223 -5 no’lu kadronun “Açıklamalar” başlığı altındaki kısımlarıyla başvuru ve sınav tarihleri aşağıdaki […]
 • 03
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı
  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAHRAMANMARAŞ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: 1-    Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23.  maddesinde belirtilen şartlar ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz […]
 • 04
  Toros Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı
  Toros Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi TOROS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir MERSİN Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Resmî Gazete Yayım Tarihi 12.01.2024 Toros Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Üniversitemize aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam zamanlı görev yapacak, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi […]
 • 05
  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı
  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı İLAN BİLGİLERİ İlan Sahibi NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Şehir KAYSERİ Semt-Mahalle İlan Türü PERSONEL ALIMI Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI2547   sayılı   Yükseköğretim   Kanunu,   Öğretim   Üyeliğine   Yükseltilme   ve   Atanma Yönetmeliği  hükümlerinde  aranan  koşulları  yerine  getirmiş  olmak  kaydı  ile  Üniversitemizin aşağıda […]

FOTOĞRAF GALERİSİ

Galeri henüz boş.